خوش آمدید
به پایگاه اطلاع رسانی طرح حکمت تهران خوش آمدید.این وب سایت با هدف خدمت رسانی به اعضای شبکه حکمت استان تهران دایر گردیده است.آموزش ضمنی خانواده های تحت پوشش طرح در حوزه دانش تحکیم خانواده نیز از دیگر خدمات ما می باشد.امیدواریم لحظات خوبی را در این وب سایت سپری کرده و برایتان مفید باشد.

       محبوب ترین ها:

       ادامه این مطلبسایت موسسه و مرکز مشاوره رهیافت زندگی متعالی

       با توجه به مسئولیت موسسه رهیافت زندگی متعالی در طراحی و راه اندازی طرح حکمت خانواده استان تهران و تلاش در جهت فعال سازی سایر استانهای هدف،شما می توانید علاوه بر استفاده از پشتیبانی سیستم آموزش مجازی سایت موسسه مذکور در برنامه های آموزشی ،از سایر خدمات آن بویژه در زمینه سبک زندگی متعالی ، مباحث تحکیم خانواده و ...استفاده نمائید و در صورت بهره مندی از توان تخصصی با ارائه تقاضا و مدارک لازم با موسسه رهیافت زندگی متعالی همکاری حرفه ای داشته باشید . …

       ادامه این مطلبخانواده وتهدید جدی طلاق

        

        روند طلاق در ایران در حالی نگران کننده است که در مقایسه با دیگر کشورها در وضعیت بهتری قرار دارد. جالب است بدانید که در جامعه ایران هر ساعت 16 طلاق صورت می گیرد که مشکلات جنسی، فقر مهارت های ارتباطی و خیانت از مهمترین دلایل طلاق در ایران است ،در سال 1391 گفته شده است که در ایران، روزانه ۳۸۱ زوج از یکدیگر جدا می‌شوند. خیانت، مشکلات جنسی، تورم، فشار زندگی، فردگرایی، انتظارات بی جا، اعتیاد، خیانت و امروزه شبکه های اجتماعی چون فیس بوک و بسیاری از …

       ادامه این مطلبمسن ترین پدر بزرگ ایرانی

       به گزارش ایران ناز ، اردیبهشت ماه سال گذشته گزارشی از سوی خبرنگار مهر در ابرکوه با عنوان "مسن ترین ایرانی در ابرکوه زندگی می کند. رمز 126 سال زندگی" منتشر شد که بازتاب بسیار گسترده ای در رسانه های کشور داشت.

        

       در این گزارش به این نکته اشاره شده بود که عباس فلاح زاده، پیرمرد ابرکوهی استکه با زندگی سالم، استفاده از غذاهای سالم، کار و تلاش و پیاده روی توانسته به سن 126 سالگی برسد.

       اطلاعات شناسنامه ای عباس فلاح زاده نیز گویای این مسئله بود که وی …

       ادامه این مطلبکارگاه تخصصی با مجوز و امتیاز سازمان نظام روان شناسی ویژه حامیان روان شناس و مشاور

       حامیان عضو طرح و سمن حکمت امکان شرکت رایگان در کارگاه های آموزشی تخصصی ذیل را با دریافت گواهی سازمان نظام روان شناسی و مشاوره ایران و امتیاز آموزشی مربوطه خواهند داشت.

        

       1- کارگاه اخلاق حرفه ای و مسائل فرهنگی در ارائه خدمات روان شناختی

       2- کارگاه آشنایی با خدمات تخصصی روان شناختی در مدیریت بحران های خانواده و مسائل طلاق( مشاوره حکمیت و میانجیگیری در مسائل طلاق)

        

       راهنمایی : حامیان واجد شرایط طبق لیست نوبت بندی در موعد مقرر در کارگاه های …

       ادامه این مطلبجلسه هم اندیشی و هماهنگی اعضای انجمن حکمت خانواده تهران در اجرای طرح کاهش طلاق-اسفند92

       در ادامه همایش ماهیانه  ویژه اعضای انجمن حکمت خانواده استان تهران، همایش اسفند ماه  در تاریخ سه شنبه 6 اسفند 1392 با حضور اعضای انجمن برگزار می گردد.

       موضوعات مورد بررسی:

       - ارائه گزارش از وضعیت طرح حکمت خانواده استان تهران

       - تشریح طرح بهینه سازی خدمات مشاوره کاهش طلاق و عوارض آن

       - هم اندیشی، هماهنگی نقش ها و سازماندهی

       -  آموزش تکمیلی  کارگاهی  در تحکیم خانواده

        

       مکان همایش:  خیابان باهنر - دزاشیب - جنب آتش نشانی - آموزش و پرورش منطقه یک …

       رئيس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در يک نشست خبري  آمار ازدواج و طلاق در سال 1390 را تشريح کرد.​تويسرکاني درباره آمار ازدواج و طلاق در کشور در سال گذشته، گفت: در اين مدت تعداد 833 هزار و 332 فقره ازدواج در دفاتر ازدواج به ثبت رسيده‌ است که در مقايسه با مدت مشابه سال قبل 2 درصد رشد داشته‌است.از طرفي مجموع طلاق‌هاي ثبت شده در دفاتر طلاق 139 هزار و 963 فقره است که نسبت به سال گذشته رشدي معادل 7 درصد را نشان مي‌دهد.پيش از اين هم

       دکتر بهمنی مدیر کل دفتر برنامه ریزی ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان در گزارشی از آخرین اقدامات در حال پیگیری وزارت ورزش و جوانان در تاسیس و راه اندازی مراکز تخصصی ازدواج و خانواده در استان تهران و کشور خبر داد.آقای دکتر بهمنی از اعضای هیات امنای انجمن حکمت خانواده در توضیح اهمیت موضوع تاسیس مراکز تخصصی ازدواج و خانواده بر این موضوع تاکید نمود که متاسفانه علی رغم اهمیت پیمان مقدس ازدواج و جایگاه نهاد خانواده در دین مبین اسلام و با وصف مشکلات بسیار مهمی که

       دکتر شهریور، مدیر کل جدید دفتر اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران  تلاش در جهت پیشگیری از طلاق و تسهیل ازدواج پایدار جوانان را از اولویت های و رویکردهای مهم دفتر اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران اعلام نمود.

        روابط عمومی انجمن حکمت خانواده اعلام کرد این انجمن در ابتدای مهرماه سال جاری اقدام به برگزاری همایش تخصصی انجمن حکمت خانواده با حضور سخنرانان مدعو و مقامات مدعو با حضور مسئولین دستگاههای ذیربط خواهد کرد. این دبیرخانه محور های اصلی برنامه این همایش را به شرح ذیل اعلام نمود:

       1- اطلاع رسانی برنامه جدید استان تحت عنوان ازدواج پایدار و خانواده متعالی

       2-  آموزش و هماهنگی نقش های حامیان درپیشگیری از طلاق و تسهیل ازدواج

       3- سخنرانی های اختتامیه مقامات مدعو  و ذیربط از استانداری تهران، قوه قضائیه و وزارت ورزش)

       4- اهدای گواهی نامه ها 

       مسئول روابط عمومی انجمن حکمت خانواده هدف . . .

       دبیر علمی انجمن حکمت خانواده  در توضیح ظرفیت این انجمن در پیشبرد اهداف برنامه جامع ازدواج پایدار و خانواده متعالی استان اعلام نمود که حامیان عضو این انجمن با توجه به برنامه های آموزش های  متنوعی که تا کنون سپری کرده اند و بواسطه تجربه شخصی و سوابق حرفه ای در حوزه تشکیل و تحکیم خانواده، می توانند در چهار حوزه اصلی شامل1-  تسهیلگری اجتماعی 2- میانجیگری در  تعارض های زناشویی3- راهنما و مشاور خانواده و 4- داور خانواده ،هم به عنوان

       مدیر موسسه رهیافت زندگی متعالی و مجری طرح حکمت خانواده  در حاشیه گردهمایی و نشست های ماهیانه اعضای انجمن حکمت خانواده ( حامیان خانواده ) اعلام نمود که شرایط مناسب برای توسعه طرح حکمت خانواده در استان فراهم شده است.

       وی در ارزیابی شرایط طرح حکمت خانواده اظهار داشت با توجه به نتایج  و تجارب اجرای مقدماتی طرح حکمت خانواده در منطقه یک شمیرانات این آمادگی وجود دارد که الگوی ارائه خدمات طرح در جهت اهداف تحکیم خانواده در استان تهران به سایر مناطق و شهرستانها نیز توسعه یابد.