خوش آمدید
به پایگاه اطلاع رسانی انجمن مودت خوش آمدید.این وب سایت با هدف خدمت رسانی به اعضای شبکه مودت استان تهران دایر گردیده است.آموزش ضمنی خانواده های تحت پوشش طرح در حوزه دانش مودت نیز از دیگر خدمات ما می باشد.امیدواریم لحظات خوبی را در این وب سایت سپری کرده و برایتان مفید باشد.

تازه ترین ها:

ادامه این مطلبمنابع مطالعاتی پیشنهادی برای همکاران برنامه ازدواج پایدار

با توجه به ضرورت مطالعه بیشتر همکاران محترم برنامه ازدواج پایدار  برخی منابع منتخب به شرح ذیل معرفی می گردد.

1- آموزش پیش از ازدواج تالیف مهدی میر محمد صادقی _ انتشارات سازمان بهزیستی کشور _ قابل دانلود از طریق سرچ عنوان و نویسنده در اینترنت.

2- ازدواج بدون شکست تالیف  ویلیلم گلسر و کارلین گلسر ترجمه  سمیه خوش نیت نیکو و هدی برازنده - انتشارات فرا انگیزش 

3- زوج درمانی تالیف مایکل هاروی ترجمه خدابخش احمدی ، زهرا اخوی و علی اکبر رحیمی …

ادامه این مطلبسوگ در طلاق

پدیده‌ طلاق‌ را می‌توان‌ از ابعاد مختلف‌ مورد بررسی‌ قرار داد. یكی‌ از آنها، بعد روانپزشكی‌ و آسیب‌شناسی‌ این‌ پدیده‌ است‌. دكتر «سیدهادی‌ معتمدی‌» روانپزشك‌ و استاد دانشگاه‌ درباره‌ تاثیرات‌ پس‌ از طلاق‌ بر روی‌ زن‌ و مرد می‌گوید: «از دید روانپزشكی‌ و آسیب‌شناسی‌ مهمترین‌ و بزرگترین‌ مشكل‌ در زنان‌ و مردان‌ پس‌ از طلاق‌ احساس‌ «سوگ‌ عظیم‌» است‌. …

ادامه این مطلببرگزاری کارگاه آموزشی مشاوران و راهنمایان ازدواج پایدار در منطقه شمیرانات

 

در راستای اجرای برنامه جامع ازدواج پایدار و خانواده متعالی در استان تهزان،کارگاه آموزش تخصصی مشاوران و راهنمایان ازدواج پایدار به منظور آماده سازی شرایط اجرای آزمایشی برنامه ازدواج پایدار در منطقه شمیرانات برگزار شد.

 

آقای دکتر شهریور مدیرکل دفتر اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران و رئیس ستاد اجرایی  برنامه جامع ازدواج پایدار و خانواده متعالی در ابتدای این گارگاه تخصصی که با حضور اساتید مدعو برگزار شد به ایراد سخنرانی پرداخت و با …

ادامه این مطلبکارگاه تخصصی با مجوز و امتیاز سازمان نظام روان شناسی ویژه حامیان روان شناس و مشاور

 اعضای  منتخب از انجمن مودت می توانند  با تخفیف ویژه  ۷۰درصدی در کارگاه های آموزشی تخصصی ذیل را با دریافت گواهی سازمان نظام روان شناسی و مشاوره ایران و امتیاز آموزشی  شرکت نمایند.

 

1- کارگاه اخلاق حرفه ای و مسائل فرهنگی در ارائه خدمات روان شناختی

2- کارگاه آشنایی با خدمات تخصصی روان شناختی در  ازدواج پایدار(  بارویکرد راهنمایی در ازدواج و میانجیگیری در مسائل طلاق)

 

راهنمایی : اعضای  واجد شرایط طبق لیست نوبت بندی در موعد …

ادامه این مطلبهمایش تخصصی انجمن

 با توجه به هماهنگی های بعمل آمده در خصوص ایفای نقش اعضای انجمن  در اجرای  موفق تر برنامه جامع ازدواج و خانواده پایدار و متعالی استان تهران،همایش تخصصی انجمن مودت بزدودی و در پی  ابلاغ برنامه مذکور از سوی  استانداری تهران با حضور کلیه اعضای محترم انجمن به منظور هماهنگی و توان افزایی تخصصی اعضاء در راستای برنامه  های ازدواج پایدار و کاهش طلاق با حضور مسئولین دستگاههای ذیربط برگزار خواهد شد. انشاا...

شرح برنامه : 

1- ارائه …

 

در راستای اجرای برنامه جامع ازدواج پایدار و خانواده متعالی در استان تهزان،کارگاه آموزش تخصصی مشاوران و راهنمایان ازدواج پایدار به منظور آماده سازی شرایط اجرای آزمایشی برنامه ازدواج پایدار در منطقه شمیرانات برگزار شد.

 برنامه جامع ازدواج پایدار و خانواده متعالی استان تهران با حضور جناب آقای مهندس هاشمی استاندار محترم تهران رسما افتتاح گردید.مرحله مقدماتی این برنامه جامع با تمرکز بر استاندارد سازی آموزش های زمان ثبت عقد ازدواج و ارائه خدمات تکمیلی در افزایش رضایت زناشویی زوجین طی دوره عقد به طور آزمایشی در منطقه  شمیرانات  اجراء می گردد.

همزمان با مراسم افتتاح مرحله مقدماتی برنامه جامع ازدواج پایدار و خانواده متعالی استان تهران  با ایراد سخنرانی  استاندار محترم تهران اولین دوره آموزشی تخصصی تربیت مشاوره و مربیگری در مداخلات  تخصصی در غنی سازی دوره عقد ازدواج  تا یک سال اول در محل استانداری تهران با حضور مدعوین و اساتید دوره آغاز شد. 

 

تهران- ایرنا- مدیرکل امور اجتماعی استانداری تهران گفت: برنامه ازدواج پایدار و خانواده متعالی با هدف افزایش پایداری ازدواج جوانان همزمان با سالروز ولادت حضرت علی اکبر (ع) در استان تهران آغاز شد.

 

به اطلاع  اعضای محترم  انجمن سابق حکمت خانواده می رسانیم با توجه به آغاز به کار برنامه جامع ازدواج پایدار و خانواده متعالی استان تهران و به منظور ایفای نقش فعال انجمن مورد نظر در اجرای موفق این برنامه و همکاری فعال در مداخلات پیشگیری از طلاق با نظر موافق مدیر کل محترم دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران نام انجمن حکمت خانواده به انجمن مودّت ( میانجیان و داوران تحکیم خانواده ایران) تغییر یافته است.

بر اساس گزارش منتشر شده توسط دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت سازمان ثبت احوال کشور در سال 1392 از هر 100 ازدواج، 20.1 طلاق وجود دارد.

 مدیر کل دفتر برنامه ریزی ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان در گزارشی از آخرین اقدامات در حال پیگیری وزارت ورزش و جوانان در تاسیس و راه اندازی مراکز تخصصی ازدواج و خانواده در استان تهران و کشور خبر داد.

دکتر شهریور، مدیر کل دفتر اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران  تلاش در جهت پیشگیری از طلاق و تسهیل ازدواج پایدار جوانان را از اولویت های و رویکردهای مهم دفتر اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران اعلام نمود.

روابط عمومی انجمن  اعلام کرد این انجمن به زودی اقدام به برگزاری همایش تخصصی انجمن با حضور سخنرانان مدعو و مقامات مدعو با حضور مسئولین دستگاههای ذیربط خواهد کرد. این دبیرخانه محور های اصلی برنامه این همایش را به شرح ذیل اعلام نمود:

1- اطلاع رسانی برنامه جدید استان تحت عنوان ازدواج پایدار و خانواده متعالی