خوش آمدید
به پایگاه اطلاع رسانی طرح حکمت تهران خوش آمدید.این وب سایت با هدف خدمت رسانی به اعضای شبکه حکمت استان تهران دایر گردیده است.آموزش ضمنی خانواده های تحت پوشش طرح در حوزه دانش تحکیم خانواده نیز از دیگر خدمات ما می باشد.امیدواریم لحظات خوبی را در این وب سایت سپری کرده و برایتان مفید باشد.

       محبوب ترین ها:

       ادامه این مطلبسایت موسسه و مرکز مشاوره رهیافت زندگی متعالی

       با توجه به مسئولیت موسسه رهیافت زندگی متعالی در طراحی و راه اندازی طرح حکمت خانواده استان تهران و تلاش در جهت فعال سازی سایر استانهای هدف،شما می توانید علاوه بر استفاده از پشتیبانی سیستم آموزش مجازی سایت موسسه مذکور در برنامه های آموزشی ،از سایر خدمات آن بویژه در زمینه سبک زندگی متعالی ، مباحث تحکیم خانواده و ...استفاده نمائید و در صورت بهره مندی از توان تخصصی با ارائه تقاضا و مدارک لازم با موسسه رهیافت زندگی متعالی همکاری حرفه ای داشته باشید . …

       ادامه این مطلبخانواده وتهدید جدی طلاق

        

        روند طلاق در ایران در حالی نگران کننده است که در مقایسه با دیگر کشورها در وضعیت بهتری قرار دارد. جالب است بدانید که در جامعه ایران هر ساعت 16 طلاق صورت می گیرد که مشکلات جنسی، فقر مهارت های ارتباطی و خیانت از مهمترین دلایل طلاق در ایران است ،در سال 1391 گفته شده است که در ایران، روزانه ۳۸۱ زوج از یکدیگر جدا می‌شوند. خیانت، مشکلات جنسی، تورم، فشار زندگی، فردگرایی، انتظارات بی جا، اعتیاد، خیانت و امروزه شبکه های اجتماعی چون فیس بوک و بسیاری از …

       ادامه این مطلبمسن ترین پدر بزرگ ایرانی

       به گزارش ایران ناز ، اردیبهشت ماه سال گذشته گزارشی از سوی خبرنگار مهر در ابرکوه با عنوان "مسن ترین ایرانی در ابرکوه زندگی می کند. رمز 126 سال زندگی" منتشر شد که بازتاب بسیار گسترده ای در رسانه های کشور داشت.

        

       در این گزارش به این نکته اشاره شده بود که عباس فلاح زاده، پیرمرد ابرکوهی استکه با زندگی سالم، استفاده از غذاهای سالم، کار و تلاش و پیاده روی توانسته به سن 126 سالگی برسد.

       اطلاعات شناسنامه ای عباس فلاح زاده نیز گویای این مسئله بود که وی …

       ادامه این مطلبکارگاه تخصصی با مجوز و امتیاز سازمان نظام روان شناسی ویژه حامیان روان شناس و مشاور

       حامیان عضو طرح و سمن حکمت امکان شرکت رایگان در کارگاه های آموزشی تخصصی ذیل را با دریافت گواهی سازمان نظام روان شناسی و مشاوره ایران و امتیاز آموزشی مربوطه خواهند داشت.

        

       1- کارگاه اخلاق حرفه ای و مسائل فرهنگی در ارائه خدمات روان شناختی

       2- کارگاه آشنایی با خدمات تخصصی روان شناختی در مدیریت بحران های خانواده و مسائل طلاق( مشاوره حکمیت و میانجیگیری در مسائل طلاق)

        

       راهنمایی : حامیان واجد شرایط طبق لیست نوبت بندی در موعد مقرر در کارگاه های …

       ادامه این مطلبجلسه هم اندیشی و هماهنگی اعضای انجمن حکمت خانواده تهران در اجرای طرح کاهش طلاق-اسفند92

       در ادامه همایش ماهیانه  ویژه اعضای انجمن حکمت خانواده استان تهران، همایش اسفند ماه  در تاریخ سه شنبه 6 اسفند 1392 با حضور اعضای انجمن برگزار می گردد.

       موضوعات مورد بررسی:

       - ارائه گزارش از وضعیت طرح حکمت خانواده استان تهران

       - تشریح طرح بهینه سازی خدمات مشاوره کاهش طلاق و عوارض آن

       - هم اندیشی، هماهنگی نقش ها و سازماندهی

       -  آموزش تکمیلی  کارگاهی  در تحکیم خانواده

        

       مکان همایش:  خیابان باهنر - دزاشیب - جنب آتش نشانی - آموزش و پرورش منطقه یک …

        

       اولین همایش تخصصی انجمن حکمت خانواده  در سال جدید با حضور کلیه اعضای این انجمن در تاریخ اول اردیبهشت ماه 1393 برگزار می گردد.

       این همایش مصادف با ایام مبارک ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) روز زن ،روز مادر ، میلاد حضرت ام کلثوم (س)و سالروز بزرگداشت استاد سخن، شیخ اجلابومحمد مُصلِح‌الدین بن عَبدُالله شاعر و ادیب گرانقدر ایرانی به منظور تقویت توان و آمادگی تخصصی اعضای انجمن . . .

       با توجه به تدبیر مشاوره محترم استاندار و مدیر کل دفتر امور اجتماعی استانداری تهران ذیل ساختار کمیته کاهش طلاق استان تهران  با دعوت از خبرگان منتخب و متخصص در موضوع خانواده و مسایل اجتماعی و مدیران موسسات همکار استانداری در این زمینه کارگروه تخصصی تشکیل و اولین جلسه آن در تاریخ 92/11/13 در محل استانداری تهران با حضور مدعوین برگزار گردید.

       در این جلسه ابتدا جناب آقای عرفان منش مدیر کل محترم دفتر امور اجتماعی  استانداری تهران ضمن بیان دیدگاههای خود و تحلیل وضعیت خانواده و مسایل اجتماعی استان و کشور ، انتظارات خود را از اعضای کارگروه  را تشریح کرد و موسسه رهیافت زندگی متعالی را به عنوان دبیرخانه کارگروه و آقای دکتر رضا شریفی را به عنوان دبیر کارگروه  معرفی نمود.

       دکتر رضا شریفی مجری طرح حکمت خانواده اعلام کرد شرایط مناسب برای توسعه طرح حکمت خانواده در استان فراهم شده است.

       وی در ارزیابی شرایط طرح حکمت خانواده اظهار داشت با توجه به نتایج  و تجارب اجرای مقدماتی طرح حکمت خانواده در منطقه یک شمیرانات این آمادگی وجود دارد که الگوی ارائه خدمات طرح در جهت اهداف تحکیم خانواده در استان تهران به سایر مناطق و شهرستانها نیز توسعه یابد.

       محمدعلی عرفان منش ،مدیرکل امور اجتماعی استانداری تهران در گفتگو با خبرنگار شبستان تغییرات نرخ ازدواج در استان تهران را تشریح کرد .و بیان اینکه استانداری تهران در راستای کاهش نرخ طلاق اقدامات خوبی انجام داده است گفت: ما در راستای کاهش نرخ طلاق طرح هایی را در رابطه با مسایل مرتبط با تحکیم بنیان خانواده در دست اجرا داریم

       رئيس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در يک نشست خبري  آمار ازدواج و طلاق در سال 1390 را تشريح کرد.​تويسرکاني درباره آمار ازدواج و طلاق در کشور در سال گذشته، گفت: در اين مدت تعداد 833 هزار و 332 فقره ازدواج در دفاتر ازدواج به ثبت رسيده‌ استکه در مقايسه با مدت مشابه سال قبل 2 درصد رشد داشته‌است.

       - در مورد خودتان بفرمایید؛ متولد چه سالی هستید؟ چه تحصیلاتی دارید؟ و چند فرزند دارید؟حداد هستم؛ 28 ساله، متولد سال 62، تا سال دوم دبیرستان درس خواندم و بعد ازدواج کردم و بعد از ازدواج، وارد حوزه شدم؛ 4 سال حوزه درس خواندم. الان هم مادر 8 فرزند هستم.