خوش آمدید
به پایگاه اطلاع رسانی طرح حکمت تهران خوش آمدید.این وب سایت با هدف خدمت رسانی به اعضای شبکه حکمت استان تهران دایر گردیده است.آموزش ضمنی خانواده های تحت پوشش طرح در حوزه دانش تحکیم خانواده نیز از دیگر خدمات ما می باشد.امیدواریم لحظات خوبی را در این وب سایت سپری کرده و برایتان مفید باشد.

تازه ترین ها:

ادامه این مطلبفهرست کتب منتخب در حوزه ازدواج و خانواده

 

ادامه این مطلبسوگ در طلاق

پدیده‌ طلاق‌ را می‌توان‌ از ابعاد مختلف‌ مورد بررسی‌ قرار داد. یكی‌ از آنها، بعد روانپزشكی‌ و آسیب‌شناسی‌ این‌ پدیده‌ است‌. دكتر «سیدهادی‌ معتمدی‌» روانپزشك‌ و استاد دانشگاه‌ درباره‌ تاثیرات‌ پس‌ از طلاق‌ بر روی‌ زن‌ و مرد می‌گوید: «از دید روانپزشكی‌ و آسیب‌شناسی‌ مهمترین‌ و بزرگترین‌ مشكل‌ در زنان‌ و مردان‌ پس‌ از طلاق‌ احساس‌ «سوگ‌ عظیم‌» است‌. …

ادامه این مطلبوضعیت آماری ازدواج و طلاق کشور

بر اساس گزارش منتشر شده توسط دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت سازمان ثبت احوال کشور در سال 1392 از هر 100 ازدواج، 20.1 طلاق وجود دارد.

 

​همچنین بر اساس این گزارش، 155 هزار و 369 واقعه طلاق سال گذشته در کشور رخ داده که از این تعداد 144 هزار و 83 مورد در شهرها و 11 هزار و 286 مورد در روستاها انجام شده است.این آمار خبر از افزایش3.4 درصدی آمار طلاق در سال گذشته می‌دهد.با بررسی بیشتر می‌توان گفت در همه 5 سال اخیر تعداد طلاق‌های ثبت شده هر سال افزایش یافته که …

ادامه این مطلبکارگاه تخصصی با مجوز و امتیاز سازمان نظام روان شناسی ویژه حامیان روان شناس و مشاور

حامیان عضو طرح و سمن حکمت امکان شرکت رایگان در کارگاه های آموزشی تخصصی ذیل را با دریافت گواهی سازمان نظام روان شناسی و مشاوره ایران و امتیاز آموزشی مربوطه خواهند داشت.

 

1- کارگاه اخلاق حرفه ای و مسائل فرهنگی در ارائه خدمات روان شناختی

2- کارگاه آشنایی با خدمات تخصصی روان شناختی در مدیریت بحران های خانواده و مسائل طلاق( مشاوره حکمیت و میانجیگیری در مسائل طلاق)

 

راهنمایی : حامیان واجد شرایط طبق لیست نوبت بندی در موعد مقرر در کارگاه های …

ادامه این مطلبهمایش تخصصی انجمن حکمت خانواده

 با توجه به هماهنگی های بعمل آمده در خصوص ایفای نقش اعضای انجمن حکمت خانواده در اجرای  موفق تر برنامه جامع ازدواج و خانواده پایدار و متعالی استان تهران،همایش تخصصی انجمن حکمت خانواده  بزدودی و در پی  ابلاغ برنامه مذکور از سوی  استانداری تهران با حضور کلیه اعضای محترم انجمن به منظور هماهنگی و توان افزایی تخصصی اعضاء در راستای برنامه  های ازدواج پایدار و کاهش طلاق با حضور مسئولین دستگاههای ذیربط برگزار خواهد شد. انشاا...

شرح …

بر اساس گزارش منتشر شده توسط دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت سازمان ثبت احوال کشور در سال 1392 از هر 100 ازدواج، 20.1 طلاق وجود دارد.

 

همچنین بر اساس این گزارش، 155 هزار و 369 واقعه طلاق سال گذشته در کشور رخ داده که از این تعداد 144 هزار و 83 مورد در شهرها و 11 هزار و 286 مورد در روستاها انجام شده است.این آمار خبر از افزایش3.4 درصدی آمار طلاق در سال گذشته می‌دهد.با بررسی بیشتر می‌توان گفت در همه 5 سال اخیر تعداد طلاق‌های ثبت شده هر سال افزایش یافته که این افزایش در سال 88 معادل 17 درصد، سال 89 بیش از 10 درصد و در سال 90 بیش از 7 درصد بوده است.

در سال گذشته در هر ساعت بطور متوسط 18 طلاق به ثبت رسیده، در حالیکه در سال 91 این رقم 16 واقعه طلاق در هر ساعت بود. بیان اینکه 49.3 درصد طلاق‌ها در پنج . . .

 مدیر کل دفتر برنامه ریزی ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان در گزارشی از آخرین اقدامات در حال پیگیری وزارت ورزش و جوانان در تاسیس و راه اندازی مراکز تخصصی ازدواج و خانواده در استان تهران و کشور خبر داد.

 

 مدیر کل دفتر برنامه ریزی ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان در توضیح اهمیت موضوع تاسیس مراکز تخصصی ازدواج و خانواده بر این موضوع تاکید نمود که متاسفانه علی رغم اهمیت پیمان مقدس ازدواج و جایگاه نهاد خانواده در دین مبین اسلام و با وصف مشکلات بسیار مهمی که جامعه ما در زمینه ازدواج جوانان مواجه است ما هنوزاز وجود مراکز تخصصی در این زمینه محروم هستیم و در این شرایط مداخلات غیر تخصصی برخی افراد غافل یا سود جو سرنوشت برخی . . .

دکتر شهریور، مدیر کل دفتر اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران  تلاش در جهت پیشگیری از طلاق و تسهیل ازدواج پایدار جوانان را از اولویت های و رویکردهای مهم دفتر اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران اعلام نمود.

 

 وی با بیان این مطلب  درجمع خبرگان عضو کمیته علمی و تخصصی ازدواج پایدار و خانواده متعالی استانداری تهران، بر ضرورت هر گونه اقدام در این زمینه مبتنی انجام مطالعات علمی و  استفاده از ارزیابی های میدانی تاکید نمود و اضافه نمود که استفاده از تجارب موفق کشور در این زمینه می تواند ضمن انتقال دانش سازمانی و صرفه جویی در هزینه ها را فراهم نماید.آقای دکتر شهریور اراده و عزم مدیران دستگاهای . . .

 روابط عمومی انجمن حکمت خانواده اعلام کرد این انجمن به زودی اقدام به برگزاری همایش تخصصی انجمن حکمت خانواده با حضور سخنرانان مدعو و مقامات مدعو با حضور مسئولین دستگاههای ذیربط خواهد کرد. این دبیرخانه محور های اصلی برنامه این همایش را به شرح ذیل اعلام نمود:

1- اطلاع رسانی برنامه جدید استان تحت عنوان ازدواج پایدار و خانواده متعالی

2-  آموزش و هماهنگی نقش های حامیان درپیشگیری از طلاق و تسهیل ازدواج

3- سخنرانی های اختتامیه مقامات مدعو  و ذیربط از استانداری تهران، قوه قضائیه و وزارت ورزش)

4- اهدای گواهی نامه ها 

مسئول روابط عمومی انجمن حکمت خانواده هدف از برگزاری این . . .

دبیر علمی انجمن حکمت خانواده  در توضیح ظرفیت این انجمن در پیشبرد اهداف برنامه جامع ازدواج پایدار و خانواده متعالی استان اعلام نمود که حامیان عضو این انجمن با توجه به برنامه های آموزش های  متنوعی که تا کنون سپری کرده اند و بواسطه تجربه شخصی و سوابق حرفه ای در حوزه تشکیل و تحکیم خانواده، می توانند در چهار حوزه اصلی  ایفای نقش نمایند.

 

آنها  می توانند در زمینه هایی شامل1-  تسهیلگری اجتماعی 2- میانجیگری در  تعارض های زناشویی3- راهنما و مشاور خانواده و 4- داور خانواده ،هم به عنوان کارشناسان حرفه ای و هم بانفوذان فامیلی یا محلی با کمترین هزینه اقتصادی و یا اجتماعی در پیشبرد اهداف وبرنامه های ازدواج پایدار و تحکیم و تعالی خانواده شهر و استان تهران نقش موثر و غیر قابل انکاری ایفاء نمایند. طبق تحلیل ایشان بهترین، موثرترین و ماندگارترین مداخلات در حوزه ازدواج و  تحکیم خانواده . . .

مدیر موسسه رهیافت زندگی متعالی و مجری طرح حکمت خانواده  در حاشیه گردهمایی و نشست های ماهیانه اعضای انجمن حکمت خانواده ( حامیان خانواده ) اعلام نمود که ظرفیت مناسب برای توسعه طرح حکمت خانواده در استان  تهران و کشورفراهم شده است.

وی در ارزیابی شرایط  انجمنحکمت خانواده اظهار داشت با توجه به نتایج  و تجارب اجرای مقدماتی طرح حکمت خانواده ، این آمادگی وجود دارد که الگوی ارائه خدمات طرح در جهت اهداف برنامه جامع ازدواج  و خانواده  پایدار و متعالی  استان تهران به سایر مناطق و شهرستانها نیز توسعه یابد.